WC Vendors - en to tr_TR translation catalogue (199 entries)

en: Due
tr_TR: Gereken

en: Paid
tr_TR: Ödendi

en: Reversed
tr_TR: İade edildi

en: Payment total: %s
tr_TR: Ödeme toplamı: %s

en: Settings
tr_TR: Ayarlar

en: WC Vendors
tr_TR: Pazaryeri

en: Overview
tr_TR: Genel Bakış

en: Commission by product
tr_TR: Ürün kazancı

en: Commission Totals
tr_TR: Kazanç Toplamları

en: Commission totals for all vendors includes shipping and taxes. By default no date range is used and all due commissions are returned. Use the date range to filter.
tr_TR: Tüm satıcılar için komisyon toplamları nakliye ve vergiler dahildir. Varsayılan olarak hiçbir tarih aralığı kullanılmaz ve tüm gereken komisyonlar iade edilir. filtrelemek için tarih aralığını kullanın.

en: From:
tr_TR: Başlangıç:

en: To:
tr_TR: Bitiş:

en: Show
tr_TR: Göster

en: Total paid in range
tr_TR: Aralıkta toplam ödenen

en: Total due in range
tr_TR: Aralığındaki vadesi gelmiş

en: Total reversed in range
tr_TR: Aralığındaki toplam iade

en: Recent Commission
tr_TR: Son Kazanç

en: Order
tr_TR: Sipariş

en: Product
tr_TR: Ürün

en: Total
tr_TR: Toplam

en: Date &amp; Time
tr_TR: Tarih &amp; Zaman

en: Status
tr_TR: Durum

en: No commission yet
tr_TR: Henüz kazanç yok

en: Show:
tr_TR: Göster:

en: Type in a product name to start searching...
tr_TR: Aramaya başlamak için ürün adını yazınız...

en: Month
tr_TR: Ay

en: Tax
tr_TR: Vergi

en: Shipping
tr_TR: Kargo

en: Tax Total
tr_TR: Toplam Vergi

en: Shipping Total
tr_TR: Kargo Toplamı

en: Commission Total
tr_TR: Toplam Kazanç

en: No commissions found.
tr_TR: Kazanç Yok.

en: Commission
tr_TR: Kazanç

en: Leave blank for default
tr_TR: Varsayılan için boş bırakın

en: Capabilities
tr_TR: Yetkiler

en: Pages
tr_TR: Sayfalar

en: Shop Settings
tr_TR: Mağaza Ayarları

en: Orders
tr_TR: Siparişler

en: Your PayPal address is not a valid email address.
tr_TR: PayPal adresiniz geçerli değil.

en: That shop name is already taken. Your shop name must be unique.
tr_TR: Bu mağaza adı kullanımda. Mağaza adınız benzersiz olmalı.

en: Settings saved.
tr_TR: Ayarlar kaydedildi.

en: Order ID
tr_TR: Sipariş No

en: Customer
tr_TR: Müşteri

en: Products
tr_TR: Ürünler

en: Date
tr_TR: Tarih

en: Shipped
tr_TR: Kargolandı

en: Mark shipped
tr_TR: Kargolandı olarak işaretle

en: Orders marked shipped.
tr_TR: Kargolanan siparişler.

en: Pending Vendors
tr_TR: Bekleyen Satıcılar

en: Update %s
tr_TR: Güncelle %s

en: Add %s
tr_TR: Ekle %s

en: Upload an image for the %s
tr_TR: %s için bir resim yükle

en: Vendors shipped
tr_TR: Satıcı gönderdi

en: Vendors Shipped
tr_TR: Satıcı Gönderdi

en: Mark paid
tr_TR: Ödendi olarak işaretle

en: Mark due
tr_TR: Ödenmesi gerekli olarak işaretle

en: Mark reversed
tr_TR: İade edildi olarak işaretle

en: Filter
tr_TR: Filtre

en: Show all dates
tr_TR: Tüm tarihleri göster

en: Show all Statuses
tr_TR: Tüm Durumları göster

en: Commission marked paid.
tr_TR: Kazanç ödendi olarak işaretlendi.

en: Commission marked due.
tr_TR: Ödenmesi gerekli kazanç olarak işaretle.

en: Commission marked reversed.
tr_TR: Kazanç iade olarak işaretlendi.

en: PayPal Email
tr_TR: PayPal Eposta

en: Vendor
tr_TR: Satıcı

en: I have read and accepted the <a href="%s">terms and conditions</a>
tr_TR: <a href="%s">kullanım koşulları</a> 'nı okudum ve kabul ettim.

en: Submit
tr_TR: Gönder

en: View Your Store
tr_TR: Mağazanı Görüntüle

en: Store Settings
tr_TR: Mağaza Ayarları

en: Add New Product
tr_TR: Yeni Ürün Ekle

en: Edit Products
tr_TR: Ürünleri Düzenle

en: Hide items
tr_TR: Öğeleri gizle

en: View items
tr_TR: Öğeleri görüntüle

en: Links
tr_TR: Bağlantılar

en: Tracking
tr_TR: Kargo

en: You have no orders during this period.
tr_TR: Bu tarih aralığında siparişiniz bulunmuyor.

en: Sales Report
tr_TR: Satış Raporu

en: Quantity
tr_TR: Adet

en: Rate
tr_TR: Oran

en: Show Orders
tr_TR: Siparişleri Göster

en: Totals
tr_TR: Toplam

en: You have no sales during this period.
tr_TR: Bu tarih aralığında satışınız bulunmuyor.

en: You haven't made any sales yet.
tr_TR: Henüz satış yapmadınız.

en: Applicant username: %s
tr_TR: Başvuranın kullanıcı adı: %s

en: Product title: %s
tr_TR: Ürün başlığı: %s

en: Submitted by: %s
tr_TR: Gönderen: %s

en: Edit product: %s
tr_TR: Ürün düzenle: %s

en: Application status: %s
tr_TR: Başvuru durumu: %s

en: Hi there. This is a notification about a new product on %s.
tr_TR: Bu %s'deki yeni ürün hakkındaki bildirim.

en: Order: %s
tr_TR: Sipariş: %s

en: Price
tr_TR: Fiyat

en: Customer details
tr_TR: Müşteri detayı

en: Email:
tr_TR: Eposta:

en: You have received an order from %s. Their order is as follows:
tr_TR: %s'den sipariş aldınız. Siparişler aşağıdadır:

en: Export orders
tr_TR: Siparişleri çıkart

en: Comments (%s)
tr_TR: Yorumlar (%s)

en: Quantity: %d
tr_TR: Adet: %d

en: pending
tr_TR: bekliyor

en: approved
tr_TR: onaylandı

en: denied
tr_TR: reddedildi

en: Application {status}
tr_TR: Başvuru {status}

en: Enable/Disable
tr_TR: Etkinleştir/Devre Dışı Bırak

en: Enable this email notification
tr_TR: Bu Eposta bildirimini etkinleştir

en: Subject
tr_TR: Konu

en: Email Heading
tr_TR: Eposta Başlığı

en: Email type
tr_TR: Eposta türü

en: Choose which format of email to send.
tr_TR: Gönderilecek eposta biçimini seçiniz.

en: Plain text
tr_TR: Düz metin

en: Multipart
tr_TR: Çok parçalı

en: New product submitted: {product_name}
tr_TR: Yeni ürün gönderildi: {product_name}

en: [{blogname}] New product submitted by {vendor_name} - {product_name}
tr_TR: [{blogname}] {vendor_name} Yeni ürün ekledi - {product_name}

en: Your order has been shipped
tr_TR: Siparişiniz gönderildi

en: [{blogname}] Your order has been shipped ({order_number}) - {order_date}
tr_TR: [{blogname}] Siparişiniz kargolandı ({order_number}) - {order_date}

en: Subtotal:
tr_TR: Aratoplam:

en: New customer order
tr_TR: Yeni müşteri siparişi

en: [{blogname}] New customer order ({order_number}) - {order_date}
tr_TR: [{blogname}] Yeni müşteri siparişi ({order_number}) - {order_date}

en: Commission Subtotal:
tr_TR: Kazanç Aratoplamı:

en: Tax Subtotal:
tr_TR: Vergi Aratoplamı:

en: Shipping Subtotal:
tr_TR: Kargo Aratoplamı:

en: Product Totals
tr_TR: Ürün Toplamı

en: Recipient(s)
tr_TR: Alıcı(lar)

en: Advanced
tr_TR: Gelişmiş

en: General
tr_TR: Genel

en: Downloadable
tr_TR: İndirilebilir

en: Inventory
tr_TR: Envanter

en: Linked Products
tr_TR: Bağlantılı Ürünler

en: Attributes
tr_TR: Nitelikler

en: Taxes
tr_TR: Vergiler

en: Permissions
tr_TR: İzinler

en: Enable sold by labels
tr_TR: Etiketli satışı etkinleştir

en: Sold By
tr_TR: Satan

en: Shop HTML
tr_TR: Mağaza HTML

en: Display Name
tr_TR: Kullanıcı Adı

en: Shop name
tr_TR: Mağaza Adı

en: Payments
tr_TR: Ödemeler

en: PayPal Adaptive Payments
tr_TR: PayPal Adapteli Ödemeler

en: Payment schedule
tr_TR: Ödeme programı

en: Weekly
tr_TR: Haftada bir

en: Biweekly
tr_TR: İki Haftada Bir

en: Monthly
tr_TR: Ayda bir

en: Manual
tr_TR: Manuel

en: Now
tr_TR: Şimdi

en: Email notification
tr_TR: Eposta bildirimi

en: Enable HTML for the shop description
tr_TR: Mağaza tanımı için HTML etkinleştir

en: PayPal E-mail
tr_TR: PayPal Eposta

en: Commission rate
tr_TR: Kazanç oranı

en: Give Tax
tr_TR: Vergi ata

en: Give Shipping
tr_TR: Gönderim ata

en: Seller info
tr_TR: Satıcı bilgisi

en: Shop description
tr_TR: Mağaza açıklaması

en: PayPal Address
tr_TR: PayPal Adresi

en: Shop Name
tr_TR: Mağaza Adı

en: Your shop name is public and must be unique.
tr_TR: Mağaza adınız benzersiz olmalı.

en: This is displayed on each of your products.
tr_TR: Bu her ürününüzde görüntülenir.

en: Shop Description
tr_TR: Mağaza Tanımı

en: This is displayed on your <a href="%s">shop page</a>.
tr_TR: Bu <a href="%s">mağaza sayfanız</a> da görüntülenir.

en: Save Shop Settings
tr_TR: Mağaza Ayarlarını Kaydet

en: Order marked shipped.
tr_TR: Sipariş kargolandı.

en: Tracking number
tr_TR: Kargo no

en: Success. Your tracking number has been updated.
tr_TR: Kargo numaranız güncellendi.

en: No orders.
tr_TR: Sipariş yok.

en: Product Title
tr_TR: Ürün Başlığı

en: Full name
tr_TR: Tam ad

en: Address
tr_TR: Adres

en: City
tr_TR: Semt

en: State
tr_TR: Şehir

en: Zip
tr_TR: Posta Kodu

en: Email address
tr_TR: Eposta adresi

en: You've left the comment field empty!
tr_TR: Yorum alanını boş bıraktınız!

en: Application denied. You are an administrator.
tr_TR: Başvuru reddedildi. Siz yöneticisiniz.

en: Your application has been submitted.
tr_TR: Başvurunuz gönderildi.

en: IPN payment completed
tr_TR: IPN ödeme tamamlandı

en: Enable PayPal Adaptive Payments
tr_TR: PayPal Adapteli Ödemeleri etkinleştir

en: Method Title
tr_TR: Metod Başlığı

en: Description
tr_TR: Tanım

en: Pay via PayPal!
tr_TR: PayPal ile Öde!

en: Live Credentials
tr_TR: Canlı Kimlik

en: API Username
tr_TR: API Adı

en: API Password
tr_TR: API Şifre

en: API Signature
tr_TR: API İmza

en: Application ID
tr_TR: Başvuru No

en: Misc. Settings
tr_TR: Çeşitli Ayarlar

en: Enable logging
tr_TR: Girişi etkinleştir

en: Gateway Disabled
tr_TR: Ağ geçidi Engellendi

en: %s does not support your store currency.
tr_TR: %s mağaza para biriminizi desteklemiyor.

en: Error: %s
tr_TR: Hata: %s

en: Error ID: %s. %s
tr_TR: Hata No: %s. %s

en: Payment status: %s.
tr_TR: Ödeme durumu: %s.

en: Payment message: %s.
tr_TR: Ödeme mesajı: %s.

en: Payment total: %s.
tr_TR: Ödeme toplamı: %s.

en: Title
tr_TR: Başlık

en: Instructions
tr_TR: Talimatlar

en: Save
tr_TR: Kaydet

en: Add comment
tr_TR: Yorum ekle

en: added %s ago
tr_TR: %s önce eklendi

en: Customer note
tr_TR: Müşteri notu

en: No customer note.
tr_TR: Müşteri notu yok.

en: Update tracking number
tr_TR: Kargo numarasını güncelle

en: Mark as shipped
tr_TR: Kargolandı olarak işaretle
