WC Vendors - en to nl translation catalogue (143 entries)

en: Due
nl: Verschuldigd

en: Paid
nl: Betaald

en: Reversed
nl: Teruggedraaid

en: Overview
nl: Overzicht

en: Commission by product
nl: Commissie per product

en: Commission Totals
nl: Commissie totalen

en: Commission totals for all vendors includes shipping and taxes. By default no date range is used and all due commissions are returned. Use the date range to filter.
nl: Commissie totalen voor alle verkopers is inclusief verzending en belastingen. Standaard wordt er geen datum bereik gebruikt en alle verschuldigde commissies worden teruggestort. Gebruik de datum filter.

en: From:
nl: Van:

en: To:
nl: Tot:

en: Show
nl: Toon

en: Total paid in range
nl: Totaal betaald in bereik

en: Total due in range
nl: Totaal verschuldigd in bereik

en: Total reversed in range
nl: Totaal gereserveerd in bereik

en: Recent Commission
nl: Recente commissie

en: Total
nl: Totaal

en: Date &amp; Time
nl: Datum & tijd

en: No commission yet
nl: Nog geen commissie

en: Show:
nl: Toon:

en: Type in a product name to start searching...
nl: Type een product naam in om te beginnen met zoeken

en: Month
nl: Maand

en: Tax
nl: Belasting

en: Shipping
nl: Verzending

en: Tax Total
nl: Totale belasting

en: Shipping Total
nl: Totale verzending

en: Commission Total
nl: Totale commissie

en: No commissions found.
nl: Geen commissie gevonden.

en: Commission
nl: Commissie

en: Leave blank for default
nl: Laat leeg voor standaard

en: Shop Settings
nl: Winkel instellingen

en: That shop name is already taken. Your shop name must be unique.
nl: Die winkelnaam is al in gebruik. Je winkelnaam dient uniek te zijn.

en: Settings saved.
nl: Instellingen opgeslagen!

en: Customer
nl: Klant

en: Products
nl: Producten

en: Date
nl: Datum

en: Shipped
nl: Verzonden

en: Mark shipped
nl: Markeer als verzonden

en: Orders marked shipped.
nl: Orders gemarkeerd als verzonden

en: Pending Vendors
nl: Afwachtende verkopers

en: Vendors shipped
nl: Verkopers verzonden

en: Vendors Shipped
nl: Verkopers verzonden

en: Mark paid
nl: Markeer als betaald

en: Mark due
nl: Markeer als verschuldigd

en: Mark reversed
nl: Markeer als teruggedraaid

en: Show all dates
nl: Laat alle data zien

en: Show all Statuses
nl: Alle statussen tonen

en: Commission marked paid.
nl: Commissie gemarkeerd als betaald

en: Commission marked due.
nl: Commissie gemarkeerd als verschuldigd

en: Commission marked reversed.
nl: Commissie gemarkeerd als tereggedraaid

en: Vendor
nl: Verkoper

en: I have read and accepted the <a href="%s">terms and conditions</a>
nl: Ik heb de <a href="%s">algemene verkoopvoorwaarden</a> gelezen en ik accepteer deze

en: Submit
nl: Indienen

en: View Your Store
nl: Bekijk je winkel

en: Store Settings
nl: Winkel instellingen

en: Add New Product
nl: Voeg nieuw product toe

en: Edit Products
nl: Bewerkt producten

en: Hide items
nl: Verberg items

en: View items
nl: Bekijk items

en: You have no orders during this period.
nl: Je hebt geen orders gehad in deze periode

en: Sales Report
nl: Verkooprapporten

en: Quantity
nl: Aantal

en: Rate
nl: Tarief

en: Show Orders
nl: Toon orders

en: Totals
nl: Totalen

en: You have no sales during this period.
nl: Je hebt geen verkopen rond deze periode

en: You haven't made any sales yet.
nl: Je hebt nog niks verkocht

en: Applicant username: %s
nl: Gebruikersnaam aanvrager: %s

en: Product title: %s
nl: Product titel: %s

en: Submitted by: %s
nl: Ingediend door: %s

en: Edit product: %s
nl: Wijzig product: %s

en: Application status: %s
nl: Aanvraag status: %s

en: Hi there. This is a notification about a new product on %s.
nl: Hallo dit is een notificatie voor een nieuw product in %s.

en: Price
nl: Prijs

en: Customer details
nl: Klant details

en: You have received an order from %s. Their order is as follows:
nl: Je hebt een order ontvangen van %s. De order is als volgt:

en: Comments (%s)
nl: Opmerkingen (%s)

en: Quantity: %d
nl: Aantal: %d

en: pending
nl: Afwachtend

en: approved
nl: Goedgekeurd

en: denied
nl: Geweigerd

en: Application {status}
nl: Aanvraag {status}

en: Enable/Disable
nl: Inschakelen/uitschakelen

en: Enable this email notification
nl: Schakel deze email notificatie in

en: Enter recipients (comma separated) for this email. Defaults to <code>%s</code>.
nl: Voer ontvangers (mer komma gescheiden) in voor deze email. standaard naar<code>%s</code>.

en: Subject
nl: Onderwerp

en: This controls the email subject line. Leave blank to use the default subject: <code>%s</code>.
nl: Dit is het onderwerp van de email, laat leeg voor standaard: <code>%s</code>.

en: Email Heading
nl: Email Hoofd

en: This controls the main heading contained within the email notification. Leave blank to use the default heading: <code>%s</code>.
nl: Hiermee verander je de email header. Laat leeg voor standaard: <code>%s</code>.

en: Choose which format of email to send.
nl: In welk formaat wil je je email versturen?

en: Plain text
nl: Platte text

en: New product submitted: {product_name}
nl: Nieuw product ingediend: {product_name}

en: [{blogname}] New product submitted by {vendor_name} - {product_name}
nl: [{blogname}] Nieuw product ingediend door {vendor_name} - {product_name}

en: Your order has been shipped
nl: Je order is verzonden

en: [{blogname}] Your order has been shipped ({order_number}) - {order_date}
nl: [{blogname}] Je order is verzonden ({order_number}) - {order_date}

en: Subtotal:
nl: Subtotaal:

en: New customer order
nl: Nieuwe order van klant

en: [{blogname}] New customer order ({order_number}) - {order_date}
nl: [{blogname}] Nieuwe order ({order_number}) - {order_date}

en: Commission Subtotal:
nl: Commissie Subtotaal:

en: Tax Subtotal:
nl: Belasting Subtotaal:

en: Shipping Subtotal:
nl: Verzending Subtotaal:

en: Product Totals
nl: Product Totalen

en: Show the commission due/paid as the product totals instead of the product prices.
nl: Toon de commissie verschuldigd/betaald in plaats van de product prijzen.

en: Recipient(s)
nl: Ontvanger(s)

en: General
nl: Algemeen

en: Shop name
nl: Winkelnaam

en: Enable HTML for the shop description
nl: Activeer HTML in shop beschrijving

en: PayPal E-mail
nl: IBAN

en: Commission rate
nl: Commissie tarief

en: Give Tax
nl: Geef belasting

en: Give Shipping
nl: Geef verzendkosten

en: Seller info
nl: Verkoper info

en: Shop description
nl: Winkelbeschrijving

en: PayPal Address
nl: IBAN/Rekeningnummer

en: Your shop name is public and must be unique.
nl: Je winkelnaam is openbaar en dient uniek te zijn.

en: This is displayed on each of your products.
nl: Dit wordt weergegeven bij elk van je producten.

en: Shop Description
nl: Winkelbeschrijving

en: This is displayed on your <a href="%s">shop page</a>.
nl: Dit wordt weergegeven op je winkelpagina.

en: Save Shop Settings
nl: Sla winkel instellingen op

en: Order marked shipped.
nl: Order gemarkeerd als verzonden.

en: Tracking number
nl: Tracking nummer

en: Success. Your tracking number has been updated.
nl: Succes. Je tracking nummer is geüpdatet.

en: No orders.
nl: Geen orders.

en: Product Title
nl: Product Titel

en: Full name
nl: Naam:

en: Address
nl: Adres

en: City
nl: Stad

en: State
nl: Staat/provincie

en: Email address
nl: Email adres

en: You've left the comment field empty!
nl: Je het het opmerkingen veld leeg gelaten!

en: Success. The customer has been notified of your comment.
nl: Succes. Je opmerking is bekend gemaakt aan de klant.

en: Your application has been submitted.
nl: Je aanvraag is ingediend

en: You must accept the terms and conditions to become a vendor.
nl: Je moet de algemene verkoopvoorwaarden accepteren om een verkoper te worden.

en: PayPal
nl: IBAN

en: Description
nl: Beschrijving

en: Pay via PayPal!
nl: Betaal via PyPal

en: Title
nl: Titel

en: Instructions
nl: Instructies

en: Save
nl: Opslaan

en: Add comment
nl: Opmerking toevoegen

en: added %s ago
nl: %s geleden toegevoegd

en: Customer note
nl: Klant notitie

en: No customer note.
nl: Geen klant notitie

en: Update tracking number
nl: Tracking nummer updaten

en: Mark as shipped
nl: Markeren als verzonden
